Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

EKSKLUZIVE/ Një “finale” para derbit, bilbili i FIFA-s vendos drejtësinë në ndeshjen tjetër të rëndësishme

Shkruar nga NEWSPORT
EKSKLUZIVE/ Një “finale” para derbit, bilbili i FIFA-s vendos

Laçi dhe Kukësi do të përballen sot në orën 13:00 në stadiumin e qytetit të Laçit për javën e 24-t të Kategorisë Superiore. Dy ekipet e kanë një finale teksa janë vetëm 2 pikë larg njëra-tjetrës, me kurbinasit në vendin e shtatë dhe verilindorët në të tetin në zonën Play-Out.

Një ndeshje me rëndësi të lartë e cila është vlerësuar maksimalisht nga FSHF e cila vendos një gjyqtar me stemën e FIFA-s për të gjykuar sot. Newsport.al mëson se Kreshnik Barjamaj është kryesori i sfidës i ndihmuar nga Ani Koçiaj dhe Xhulio Mani. Indrit Myrta është arbitri i katërt ndërsa në VAR dhe AVAR janë Kridens Meta me Egin Dodën.

Arbitër kryesor: Kreshnik Barjamaj (Tiranë)

Asistent 1: Ani Koçiaj (Tiranë)

Asistent 2: Xhuljo Mani (Tiranë)

Arbiter i 4: Indrit Myrtja (Shkodër)

VAR: Kridens Meta (Tiranë)

AVAR: Egin Doda (Tiranë)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga