Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

EKSKLUZIVE/ “Bast” i FSHF-s për derbin e Myzeqesë, zbuloni gjyqtarët e pesë takimeve të sotme në Kategorinë e Parë

Shkruar nga NEWSPORT
EKSKLUZIVE/ “Bast” i FSHF-s për derbin e Myzeqesë, zbuloni

Kategoria e Parë do të luajë pesë takime shumë interesante ditë ne sotme në orën 13:00 me vëmendjen kryesore që e merr derbi i Myzeqesë, Lushnja – Apolonia. Duele në distancë edhe mes Skëndrebeut e Korabit që përballen me dy skuadra jo të lehtë si Luzi e Turbina. Dy sfidat e tjera janë ato mes Orikut dhe Burrelit dhe Tërbuni – Besëlidhja.

Newsport.al ka zbuluar ekipet e gjyqtarëve që do të vendosin drejtësinë sot në të pesë takimet. FSHF i ka besuar ndeshjen e rëndësishme në Roza Haxhiu, gjyqtarit të ri, Daniel Vrapi.

Lushnja-Apolonia

Arbiter kryesor: Daniel Vrapi (Tirane)

Asistent 1: Ergys Spahiu (Skrapar)

Asistent 2: Delin Kasa (Kavaje)

Arbiter i 4: Egli Spahiu (Tirane)

Skenderbeu-Luzi 2008

Arbiter kryesor: Sokol Bebja (Tirane)

Asistent 1: Enea Gjoni (Elbasan)

Asistent 2: Gernat Qirici (Tirane)

Arbiter i 4: Erald Demiraj (Pogradec)

Turbina-Korabi

Arbiter kryesor: Albano Stolaj (Tirane)

Asistent 1: Denis Agaraj (Tirane)

Asistent 2: Ilir Llupi (Fier)

Arbiter i 4: Mikele Dyrmishi (Polican)

Oriku-Burreli

Arbiter kryesor: Laver Alla (Lushnje)

Asistent 1: Marjus Qose (Lushnje)

Asistent 2: Ergin Morina (Tirane)

Arbiter i 4: Xhulio Agolli (Fier)

Terbuni-Beselidhja

Arbiter kryesor: Besnard Kaimi (Tirane)

Asistent 1: Elidon Shehu (Tirane)

Asistent 2: Xhuljan Roshi (Divjake)

Arbiter i 4: Mario Shabanaj (Tirane)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga