Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Edy Reja heq dorë nga “fiksimi”, Shqipëria luan me 4 në mbrojtje (FORMACIONI I MUNDSHËM)

Shkruar nga NEWSPORT
Edy Reja heq dorë nga “fiksimi”, Shqipëria luan me 4

Kombëtarja shqiptare do të udhëtojnë në Tel Aviv për tu përballru mee Izraelin për ndeshjen e tretë të grupeve në Nations League. Kuqezinjtë kanë zhvilluar seancat stërvitore në Durrës dhe ditën e nesërme do të nisen drejt Izraelit. Rikthimi i Uzunit plotëson grupin e kombëtares dhe Edy Rejës i mbetet vetëm të zgjedhë 11 titullarët.

E në këtë rast, tekniku italian pritet të heqë dorë nga moduli i tij i preferuar 3-5-2 dhe të kalojë me 4 në mbrojtje. Mungesat si duket e kanë detyruar Rejan të dorëzohet dhe të ndryshojë modul. Balliu, Ismajli, Veseli, Hysaj pritet të jetë katërshja me Asllanin që pritet të hidhet si titullar për herë të parë këtë sezon të ri.

Formacioni i Mundshëm:

Shqipëria (4-3-1-2): Berisha; Balliu, Ismajli, Veseli, Hysaj; Asllani, Gjasula, Abrashi; Bajrami; Broja, Cikalleshi. Trajner: Edy Reja

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga