Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Eduart Rroca flet për Kombëtaren: Nuk më kanë thirrur, vazhdon të jetë ëndërr deri kur të lë futbollin

Shkruar nga NEWSPORT
Eduart Rroca flet për Kombëtaren: Nuk më kanë thirrur,

Eduart Rroca i ftuar në emisionin “Sport Magazine” ka folur rreth Kombëtares dhe formës së tij fizike. Ish lojtari i Kukësit që vijon karrierën në Turqi me ekipin e Istanbulspor duke vijuar të regjistrojë performancë të mirë ku nuk kanë munguar dhe golat.

Prononcimi i Eduart Rrocës:

“Kam pësuar një dëmtim që më mbajti jashtë për jo pak kohë dhe tani jam rikthyer sërish te ekipi. Po kthehem në formën më të mirë dhe ndihem shumë mirë, realizova gol në debutim të elitës së Turqisë. Jam ulur me presidentin e ekipit për rinovimin e kontratës, por për shkak të dëmtimeve të mia, është situatë e komplikuar. Nuk kemi gjetur ende një rrugë e përbashkët. Nëse në janar vjen ndonjë ofertë e mirë, mund të vijë ndonjë transferim.

Kombëtarja? Jam në dijeni të miqësores me Arabinë Saudite, por mua nuk më kanë kontaktuar. Që kur erdha në Turqi, ka qenë si e rrugës që lojtarët që shkonin jashtë, shpeshherë i vinin një ftesë lojtarëve. Mua që kur kam ardhur këtu, u ngjita edhe në Superligë, nuk më kanë thirrur. Vazhdon që të jetë një endërr deri kur të lë futbollin.

Kur i është bërë një pyetje trajnerit Reja për mua, që është edhe dikush, një Rroca që luan në Turqi, ai u habit dhe tha që e kemi në vëzhgim. Unë nuk e di që Reja të më ketë vëzhguar në ndonjë ndeshje, do të isha ftuar në ndonjë ndeshje miqësore. Shokët e ekipit gjithmonë më ka pyetur sesi është e mundur që Shqipëria nuk më ka ftuar ndonjëherë, pasi edhe Turqia që është Kombëtare e madhe, ndonjëherë ka marrë edhe lojtarë nga Kategoria e Parë. Ka pasur raste që nuk kam ditur sesi t’i kthej përgjigje. Unë mendoj se Reja nuk i ka shumë qef mesfushorët me tipare sulmuese, por kërkon mesfushorë me tipare mbrojtëse. Prandaj i mungon fantazia Kombëtares. Megjithatë ne jemi lojtarë dhe duhet të pranojmë zgjedhjet e trajnerëve”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga