Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

E BUJSHME/ Renato Arapi pranë aventurës së re, Arabia mund të jetë destinacioni i radhës

Shkruar nga NEWSPORT
E BUJSHME/ Renato Arapi pranë aventurës së re, Arabia mund

Renato Arapi u largua nga drejtimi i Teutës vetëm pas 3 javësh kampionat. Tekniku durrsak pritet që të vijoj karrierën e tij si ndihmës trajner tek Ohod Medina ku aktualisht ndodhet dhe Ernest Gjoka. Lajmi bëhët i ditur nga Oversport, por pritet për t’u parë se cili do të jetë fati i teknikut Arapi.

Arapi drejtoi dy herë brenda periudhës 2021-2022 ekipin e Teutës, ku përfundimisht i la vëndin Bledi Shkëmbit. 36 vjeçari mund të vijoj për herë të parë karrirën si zëvendës trajner jashtë Shqipërisë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga