Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Dy shqiptarë garojnë për “Këpucën e Artë” në Itali, mesazh për Kombëtaren Shqiptare?

Shkruar nga NEWSPORT
Dy shqiptarë garojnë për “Këpucën e

Silvio Merkaj dhe Stiven Shpendi po shkëlqejnë këtë sezon në futbollin italian. Dy sulmuesit shqiptar luajnë në Serie C me Virtus Entella dhe Cesenan. Në Grupin B të kësaj kategorie, sulmuesit po garojnë për Këpucën e Artë teksa bëjnë pjesë në listën e golshënuesve më të mirë.

Merkaj mban vendin e katërt me 10 gola ndërsa Shpendi ka shënuar 9 deri tani. Në moshën 25 dhe 19 vjeç lojtarët mund të jenë një mundësi reale edhe për Kombëtaren Shqiptare ku pas dëmtimit të Brojës, duhet dikush që të shënojë golat.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga