Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Dy javë para fundit të kampionatit, 2 titullarë prishin planet e HALLAÇIT për duelin me Erzenin

Shkruar nga NEWSPORT
Dy javë para fundit të kampionatit, 2 titullarë prishin planet e

Kukësi do të presë Erzenin në “Kukës Arena” ditën e nesërme duke nisur që nga ora 16:00. Ky takim është i vlefshëm për javën e 35-të të kampionatit shqiptare dhe cilësohet si dueli direkt për mbijetesë.

Verilindorët janë të dëniar vetëm për fitore në mënyrë që të sigurojnë mbijetesën. Rraman Hallaçi nuk do ta ketë aspak të lehtë për këtë përballje. Një mungesë të rëndësishme do të ketë ndaj shijakasve. Ebert ka plotësuar numrin 4 të kartonëve të verdhe dhe nuk do të mund të japë kontributin e tij ditën e nesërme.

Ndërkohë jo vetëm kap,  por Lamçe po mban në ankth stafin kuksian. Mbrojtësi la fushën e lojës ndaj Bylisit që në pjesën e parë dhe akoma nuk dihet se cila është shkalla e dëmtimit të 24-vjeçarit. Në këto kushte me shumë gjasa as Lamçe  nuk do të mund të jetë gati. Mungesa që prishin planet e Hallaçit në ndeshjen më vendimtare të këtij sezoni.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga