Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Duele direkte për mbijetesën dhe “Final – Four”, zbulohet axhenda e javës së 25-të të Superiores (SFIDAT)

Shkruar nga NEWSPORT

Për ekipet e Superiores nuk od të ketë pushim, pasi ditën e nesërme dhe të mërkurën do të zbresin në fushë për të zhvilluar mes tyre çereefinalet e Kupës së Shqipërisë dhe sfidën e prapambetur mes Skënderbeut dhe Dinamos.

Por pavarësisht kësaj është zbuluar axhenda e javës së 25-të të Superiores, e cila do të luhet në dy ditë. Të dielë do të zhvillohen 3 ndeshje dhe të hënën 2 të tjera.

Gjithçka do të statojë me përballjen mes Egnatias dhe Teutës, takim që do të luhet në “Egnatia Arena” duke nisur që nga ora 13:30. Rrogozhinasit vijnë pas humbjes me Vllaznisë dhe synojnë rikthimin te fitorja në kampionat, teksa durrsakët nga krhau tjetër vijnë pas fitores shumë të rëndësishme ndaj Kukësit dhe të dielën synojnë vazhdimësinë.

Paralelisht do të luhet edhe në “Kukës Arena”, ku verilindorët do të presin Erzenin. Një tjetër “finale” mbijetese për skuadrën e Bledar Devollit që këtë herë 3 pikët i kanë “jetike” për mbijetesën, njëjtë si shijakasit që ndodhen në vendin e parafundit në klasifikim.

Në orën 17:00 Skënderbeu – Partizani do të përplasin “brirët” në stadiumin e Korçës. Si korçarët ashtu edhe demat vijnë pas fitoreve në javën e kaluar, respektivisht ndaj Erzenit e Tiranës dhe ditën e dielë tentojnë vazhdimësinë.

Ndërkohë ditën e hënë do të luhen 2 sfidat e tjera të javës së 25-të. në orën 13:00 Tirana do të presë në shtëpi Laçin për të bërë mes tyre llogaritë për “Final – Four”. Bardheblutë vijnë pas humbjes në derbi dhe ndaj kurbinasve tentojnë ‘autokritikën’, ndërsa nga krahu tjetër bardhezinjtë prej 4 javësh marrin vetëm barazime dhe kërkoj rikthimin te fitorja.

Ndeshja e fundit do të luhet në “Niko Dovana” mes Dinamos dhe Vllaznisë. Dinamovitet dhe shkodranët po kalojnë një moment të mirë në kampionat dhe synojnë të kenë vazhdimësinë edhe në javën e 25-të të Superiores.

[caption id="attachment_724360" align="alignnone" width="463"]Ndeshjet e javes se 25-te Ndeshjet e javes se 25-te[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga