Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Buzëqesh Migen Memelli, dy “armë” më shumë për sfidën me Partizanin

Shkruar nga NEWSPORT
Buzëqesh Migen Memelli, dy “armë” më shumë

Vllaznia është nje prej skuadrave që e ka nisur me pretendime të mëdha këtë sezon futbollistik. Shkodranët falë formulës së re të “Abissnet Superiore” synojnë të jenë në “Top-4”-tërshe për të pasur mungësinë e “Final Foru” për titullin kampion.

Por dëmtimet në këtë fillim sezoni shqetësuar jo pak stafin e Migen Memellit, m ekëtë të fundit që tashmë mund të buzëqesh. Ardit Krymi dhe Juric janë drejt rikuperimit dhe pauza e kampionatit për shkak të ndeshjeve të kombëtares i shkon për “shtat” kuqebluve.

Të dy lojtarët pritet që në duelin me Partizanin që është i vlefshëm për javën e tretë të kampionatit të jenë në fushën e lojës. Kjo shton alternativat për Memellin për duelin me demat, ku shkodranët do të synojnë të mos dalin pa pikë nga “Lor Boriçi”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga