Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LIGUE 1

U ‘mposht’ nga Mbappe për “Lojtarin më të mirë të sezonit”, Zhegrova reagon në rrjetet sociale

Shkruar nga NEWSPORT
U ‘mposht’ nga Mbappe për “Lojtarin më të
Edon Zhegrova
Mbrëmjen e djeshme në Paris u mbajt ceremonia e ndarjeve të çmimeve për sezonin aktual në Ligue 1. Edon Zhegrova me skuadrënn e Lille ka bërë paraqitje fantastike në kampionatin francez, ndërsa ishte një prej kandidatëve për “Lojtarin më të mirë të sezonit” në Ligue 1.

Në garë bashkë me “Dardanin” ishin edhe Kylian Mbaape, Ousman Dembele dhe Pierr Aboumeyang, çmim i cili në fund u fitua nga Mbappe. 25-vjeçari ka bërë në reagim në rrjetet sociale, ku falenderon të gjithë për mbështetjen e dhënë gjatë këtij sezoni. Ndër të tjera shpreson që ta mbyllin me fitore këtë sezon.

“Mjaft i lumtur që jam nominuar për futbollistin më të mirë në Francë. I falënderoj të gjithë për mbështetjen që ma kanë bërë gjatë tërë sezonit dhe e vlerësoj këtë. Le ta përfundojmë sezonin me fitore të dielën”, deklaroi Zhegrova.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edon Zhegrova (@edonzhegrova10)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga