Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LIGUE 1

Përkrah Dembele, Aubameyang dhe Mbappes, Edon Zhegrova nominohet për lojtarin e vitit në Francë

Shkruar nga NEWSPORT
Përkrah Dembele, Aubameyang dhe Mbappes, Edon Zhegrova nominohet për
Edon Zhegrova

Edon Zhegrova është nominuar për lojtarin e vitit në Francë. Lojtari “Dardan” po shkëlqen me Lillen në Ligue 1, teksa paraqitjet e tij kanë tërhequr vëmendjen e disa klubeve.

Kjo ka bërë që të vendoset përkrah Kylian Mbappe dhe Ousman Dembele  për lojtarin më të mirë të vitit, së bashku me Pierre – Emerick Aubameyang dhe Pierre Less-Melou. Tashmë tifozët do të kenë mundësinë të zgjedhin më të mirin e këtij sezoni në  kampionatin francez.

Kujtojmë se Zhegrova ka luajtur 44 ndeshje në këtë sezon me Lille, ku ka arritur të shënojë 11 gola dhe të asistojë në 9 raste.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga