Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LIGUE 1

Mbappe pranë transferimit te Lille, francezi bëhet shok skuadre me Edon Zhegrovën

Shkruar nga NEWSPORT
Mbappe pranë transferimit te Lille, francezi bëhet shok skuadre me
Kylian Mbappe (m) & Ethan Mbappe (d)

Një tjetër Mbappe mund të largohet nga Paris Saint-Germain. Pasi Kylian i dha lamtumirën parizienëve me destinacionin më të mundshëm që është Real Madrid, tashmë është vëllai i tij Ethan Mbappe që po mendon largimin.

Tashmë në moshën 17 vjeçare, vëllai i vogël i Kylian Mbappe ka gjetur shumë pak hapësira në ekipin e parë të PSG-së. 3 paraqitje në kampionat dhe 2 në kupë kanë bërë që Ethan të mendojë transferimin diku tjetër, duke marrë parasysh edhe largimin e vëllait të tij të madh.

Kontrata e tij me PSG-në përfundon në qershor të këtij viti dhe nuk ka negociata për zgjatje të bashkëpunimit. Në krahun tjetër, Lille është skuadra më e interesuar për shërbimet e lojtarit.

Ekipi ku aktivizohet dhe shqiptari Edon Zhegrova po bën gjithçka për të bindur Ethan Mbappe që t’u bashkohet, duke e parë si një përforcim ideal për skuadrën.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga