Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EUROPA LEAGUE

VIDEO/ Berat Gjimshiti u realizoi “ëndrrën”, tifozët i vënë “flakën” qytetit pas triumfit në Europa League

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Berat Gjimshiti u realizoi “ëndrrën”, tifozët
Tifozet e Atalantes

Atalanta ia del të fitojë për herë të parë trofeun e një kompeticioni europian. Berat Gjimshiti me shiritin e kapitenit në krah ngriti në qiell trofeun e Europa League.

Festa është e gjitha legjitime te bergamaskët, të cilët festojnë dhe gëzojnë për këtë sukses të jashtëzakonshëm. Bergamo “zien” nga këngët pas këti triumfi, të cilë te ka gdhirë duke festuar suksesin që siguruar nga “herojntë” e tyre.

Skuadra e Gasperinit ia doli të triunmfonte 3-0 ndaj Bayer Leverkusen. Ekipi italian i shkaktoi kështu humbjen e parë sezonale kampionëve të Bundesligës dhe kjo i shton më shumë entuziasmin te bergamaskët.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga