Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EUROPA LEAGUE

Derbi shqiptarësh në Europa League, Atalanta – Leverkusen përplasin “brirët” për trofeun

Shkruar nga NEWSPORT
Derbi shqiptarësh në Europa League, Atalanta – Leverkusen
Atalanta - Leverkusen

Në orën 21:00 në “Aviva Stadium” në Dublin do të luhet finalja e parë europiane. Atalanta dhe Bayer Leverkusen do të përplasin “brirët” mes tyre në një duel mjaft të luftuar.

Në lojë është trofeu i Europa League, teksa kjo sfidë është një derbi shqiptarësh. Berat Gjimshiti kërkon të shkruajë historinë në këtë kompeticion.

Ndërkohë nga ana tjetër Granit Xhaka dëshiron të shkruajë emrin e tij me “germa të arta” në historinë  e futbollit dhe me Leverkusen të vazhdojnë rekordin e pathyeshmërisë. Gjermanët kanë plot 51 ndeshje këtë sezon pa humbje dhe dëshirojnë të thellojnë akoma më shumë këtë rekord.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga