Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Berat Gjimshiti fantastik, kapiteni i Kombëtares krah Theo Hernandez dhe Mohamed Salah

Shkruar nga NEWSPORT
Berat Gjimshiti fantastik, kapiteni i Kombëtares krah Theo Hernandez dhe

Berat Gjimshiti ishte padyshim një nga pikat kyçe në kualifikimin që Atalanta arriti në çerekfinalet e Europa League. Bergamaskët ia dolën të triumfonin 2-1 përballë Sportingut të Lisbonës, duke kaluar kështu në fazën e 8 më të mirëve.

Lexo edhe: I pamposhtur në tokë dhe ajër, Berat Gjimshiti fantastik në Europa League

Kapiteni i Kombëtares shqiptare ishte fantastik në sfidën përballë portugezëve. Gjimshiti ishte i pakalueshëm dhe gjithashtu fitoi çdo duel në ajër apo në tokë, duke treguar edhe një herë në arenën ndërkombëtare që është një mbrojtës klasi.

Kjo paraqitje e 30-vjeçarit është shpërblyer në mënyrën më të mirë. Gjimshiti me notën 7.7 është bërë pjesë e formacionit të javës së Europa League, duke u rreshtuar në të njëjten 11-she me lojtarë të mëdhenj si Theo Hernandez dhe Mohamed Salah.

Team of the Week provided by Sofascore

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga