Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

"Bëmë gabime, por rëndësi ka 3 pikëshi", Albano Aleksi: Forca e Egnatias do të shihet përballë Partizanit

Shkruar nga NEWSPORT
"Bëmë gabime, por rëndësi ka 3 pikëshi",

Egnatia fitoi në shtëpi me rezultatin 4-3 përballë Erzenit. Një fitore e mundimshme, pasi Erzeni rrezikoi edhe barazimin.

Pas kësaj sfide, për mikrofonat e MCN TV, foli mesfushori i Egnatias, Albano Aleksi.

“Normalisht rëndësi kanë 3 pikët, por kemi shumë gjëra për të rregulluar. Bëmë shumë gabime në pjesën e dytë. Gjithsesi siç e thashë rëndësi kanë 3 pikët, por do të mundohemi të rregullojmë këto gabime, pasi ndeshjen mund ta mbyllnim 5-1 dhe 5-1  e jo 4-3.

Dy ndeshjet e radhës pas Korçës ne i shfrytëzuam dhe kemi 6 pikë. Partizani është kundërshtari i radhës dhe është gjithmonë pretendent për kampion, aty do të shihet forca e Egnatias.

Dwamena është tip që nuk feston ditëlindjet, por ne si çdo ekip një tortë simbolike do t’ia bëjmë. Por dhurata më e mirë për të ishin 3 pikët”, u shpreh Albano Aleksi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga