Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Maradona bekon Ronaldon, fjalët për finalen e sotme

Shkruar nga NEWSPORT
Maradona bekon Ronaldon, fjalët për finalen e sotme

Maradona njihet si një nga mbështetësit më të mëdhenj të Ronaldos dhe lojës së tij. Portugezi do të luajë sonte në mbrëmje një nga ndeshjet më të rëndësishme të jetës së tij, ndërkohë që Maradona nuk ka harruar ta telefonojë atë për ta motivuar më shumë për fitoren.

’Të luash një finale të dytë në moshën 31 vjeçare, Ronaldo nuk do të ketë një shans më të mirë se ky për lavdi ndërkombëtare. Fola me Cristiano Ronaldon dje, ai më dukej më i uritur se kurrë dhe kjo uri do të bëjë diferencën në finale’’, është shprehur argjentinasi.

Ndërkohë sonte në mbrëmje gjithë sytë do të jenë mbi Ronaldon, saqë duket se fokusimi te loja e tij zbeh rolin e suksesit të skuadrës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga