Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Barazimi me Erzenin lë me “pasoja” Laçin, kurbinasit me mungesa ndaj “Demave”

Shkruar nga NEWSPORT
Barazimi me Erzenin lë me “pasoja” Laçin, kurbinasit me

Laçi nuk shkoi më shumë se barazimi 0-0 me Erzenin në sfidën e javës së 19-të të kampionatit. Ky takim ishte shumë i luftuar, por asnjëra prej ekipeve nuk ia doli dot të çonte topin në rrjetë.

Për mënyrën se si shkoi ndeshja, kurbinasit mund të festojnë pikën e marrë ndaj shijakasve, pasi vendasit mbetën me 10-të lojtarë në minutën e 60-të, kur Christian Lima u ndëshkua me të dytin të verdhë dhe doli me të kuq.

Në këtë mënyrë braziliani la ekipin e tij me një lojtar më pak për më shumë se 30 minuta. Por jo vetëm kaq, pasi Lima do të mungojë në duelin e javës së ardhshme. Mirel Josa nuk do të mund të llogaritë shërbimet e tij në sfidën me Partizanin, takim që do të luhet ditën e shtunë në “Arenën e Demave” në orën 17:00.

Kujtojmë se aktualisht laçi ia ka dalë të grumbullojë 22 pikë pas 19 javësh dhe mban vendin e 6-të në tabelën e klasifikimit. Gjatë këtyre ndeshjeve kanë shënuar 22 gola dhe kanë pësuar 19 të tillë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga