Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Ballkani i Ilir DAJËS ka harruar të fitojë, Drita i rrëmben kreun

Shkruar nga NEWSPORT

Skuadra e Ballkanit është mundur sot nga Llapi në transfertë me rezultatin 3-2. Të besuarit e Ilir Dajës nuk ishin në gjendje të dilnin me pikë nga sfida e sotme. Në pjesën e parë vendasit kaluan në avantazh me Alidemaj. Por sapo filloi pjesa e dytë i përhershmi Rrahmani barazoi gjithçka dhe Korenica shënoi të dytin duke e kthyer ndeshjen në 1-2. Por më pas gjithçka foli për Llapin dhe ata shënuan dy gola duke marrë tri pikët.

Kjo është ndeshja e katërt rradhazi që ekipi i Dajës nuk fiton në kampionat. Në sfidën mes Dritës dhe Gjilanit vendasit fituan 1-0. Ata përfituan dhe nga humbja e Ballkanit dhe kështu marrin kreun e klasifikimit. Kryeqytetasit e Prishtinës u mposhtën 1-2 nga Malisheva dhe me këtë humbje e shohin Europën gjithnjë e më larg.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga