Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Arkat janë plot por Partizani nuk kursehet, 300 mijë euro për 3 lojtarë

Shkruar nga NEWSPORT

Partizani ka qenë një nga skuadrat më aktive në dy merkatot e fundit. Të kuqtë mbushën arkat sëfundmi me shitjet e Xhulio Skukës dhe Eneo Bitrit që sollën plot 1.55 milionë euro në xhepat e Partizanit. Mirëpo, Partizani, veç përfitimeve, nuk ngurron edhe të shpenzojë shuma të konsiderueshme për futbollin shqiptar.

Zëvëndësuesi i Skukës, Christian Mba, erdhi nga Trepça ’89 në Kosovë ku të kuqtë derdhën plot 180 mijë euro dhe një përqindje të kartonit që e ruan klubi dardan. Shtojmë këtu edhe dy blerjet e verës, Alfred Mensah nga Skënderbeu dhe Marçelino Preka nga Bylis, të dy nga 60 mijë euro, e çon kuotën e shpenzimeve në plot 300 mijë euro vetëm për tre lojtarë.

[caption id="attachment_678046" align="alignnone" width="300"] Gaz Demi dhe Elton Marini[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga