Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

90 minuta larg kualifikimit, Grezda dhe Da Silva “dhëmb për dhëmb” për një fanelë titullari

Shkruar nga NEWSPORT
90 minuta larg kualifikimit, Grezda dhe Da Silva “dhëmb për

Partizani do të luajë ditën e nesërme në “Air Albania” sfidën e kthimit me Atletic Escaldes, takim i vlefshëm për turin e dytë të Conference League. Ndeshja  e parë mes dy ekipeve ka përfunduar në favor të demave, të cilët përballë tifozëve të dyte duke nisur që nga ora 20:45 do të synojnë edhe kualifikimin.

Djemtë e Zoran Zekic janë vetëm 90 minuta larg kualifikimit dhe fitorja 1-0 në transfertë bën që kryeqytetasit të jenë afër një tjetër ndeshjeje fantastike.

Për këtë duel  trajneri kroat ka vetëm  një dilemë mes Grezdës dhe Da Silvës për një fanellë titullari. Zekic ka skicuar kështu edhe formacioni  anti-Atletic Escaldes.

Formacioni i mundshëm: Qirko; Hadroj – Sota – Kocijan – Atanaskoski; Murataj – Mehmeti – Rrapaj; Grezda (Da Silva) – Mba – Cara

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga