Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

5 ditë para derbit të kryeqytetit, 6 lojtarë shqetësojnë Partizanin

Shkruar nga NEWSPORT
5 ditë para derbit të kryeqytetit, 6 lojtarë

Data 19 tetor është shënuar në kalendar dhe do të luhet derbi i kryeqytetit. Sfidë kjo e vlefshme për javën e 6-të të kampionatit dhe që është takim i prapmbetur. Partizani dhe Tirana do të përplasin “brirët” në “Air Albania” duke nisur që nga ora 19:00.

Një duel ku të kuqtë vijnë me ndryshime, teksa në stol nuk do të jetë më Zoran Zekic. Për këtë sfidë janë plot 6 lojt6arë që shqetësojnë stafin e kuq, me futbollistët që vazhdojnë të stërviten veçmas pjesës së tjetët të grupit.

Da Silva, Mba dhe Hadroj që janë titullarë fiks dhe ende vazhdojnë të kenë probleme. Rikuperimi it yre mund të zgjasë dhe në këto kushte rrezikojnë edhe derbin.

Ndërkohë nga krahu tjetër as Grezda nuk është rikuperuar ende dhe pritet të mungojë ditën e enjte, teksa mungesa të sigurta janë edhe Sembene dhe Preka. Ky i fundit u largua nga grumbullimi i kombëtares Shpresa dhe ka nisur vazën e rikuperimit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga