Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

20 milionë lekë dhe titulli kampion, Skënderbeu ka shumë arsye për të fituar ndaj Flamurtarit

Shkruar nga NEWSPORT
20 milionë lekë dhe titulli kampion, Skënderbeu ka shumë

Skënderbeu do të sfidojë sot në tranfertë Flamurtarin në orën 15:00 për javën e 22-të të Kategorisë së Parë. Ndeshje që do të ketë vëmendjen kryesore të futbollit shqiptar teksa në fushë diskutohet vendi i parë në renditje.

Korçarët aktualisht kryesojnë me 41 pikë, 3 më shumë se vlonjtatët por mes skuadrave qëndron Dinamo me 40 pikë. Në këtë mënyrë, çdo rezultat veç fitores është një hap fals për të dy ekipet që sot do të bëjnë gjithçka për 3 pikët.

Jo vetëm për titullin kampion por lojtarët e Skënderbeut kanë edhe një arsye tjetër jo pak të rëndësishme për të marrë maksimumin nga kjo ndeshje. Presidenti Ardian Takaj ka premtuar plot 20 milionë lekë premio në rast fitoreje, një shumë e konsiderueshme për një ekip të Kategorisë së Parë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga