Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FITNESS

14 mijë euro për fituesit, risi në kampionatin e Bodybuilding në Shqipëri

Shkruar nga NEWSPORT
14 mijë euro për fituesit, risi në kampionatin e Bodybuilding

Federata Shqiptare e Bodybuilding ka dalë me njoftim zyrtar ku ka bërë me dije datën e zhvillimit të kampionatit kombëtar dhe mbarëkombëtar.

Në një lajmërim në kanalin zyrtar tregohet se në 8 tetor do të mbahet ky event ku priten garues nga Shqipëria dhe Kosova. Për herë të parë fituesit do të marrin një shpërblim monetar që në total arrin shifrën e 14200 eurove. Në njoftimin për mediet thuhej:

“"KAMPIONATI KOMBËTAR

SHQIPËRI - KOSOVË & MBARËKOMBËTAR  BODYBUILDING & FITNESS” 08 Tetor 2022, Tiranë.

Për shkak të kontestimeve për lëvizjen e datës së garës u vendos që  të mbetet ajo e publikuar për më 8 Tetor 2022.

Për garuesit e Shqipërisë

Regjistrimet paraprake deri 30 Shtator. Dërgoni foto të kartës së dentitetit, faturë farmacie që tregon peshë - gjatësi, kategorinë e garës.

ista: ifbb_albania_official, fb: Federata Shqiptare Bodybuilding & Fitness, e-mail: [email protected]

Për garuesit e Kosovës

Kontaktoni në nr.tel (viber) 0038349266029  dhe ne email adress: [email protected]

Kategoritë e Garës

MEN’S PHYSIQUE

- Junior 16 – 20,  21 – 23 vjeç.

- Seniors – 174, – 178, + 178 cm.

- Absolute Champion

ËOMEN'S FITNESS

Bikini, Ëellness, Body, Physique

- Absolute Champion

MEN’S CLASSIC  BODYBUILDING

- Junior – 23 vjeç.

- Seniors –175 cm + 4kg, –180 cm + 7kg, +180 cm + 9kg.

- Absolut champion

MEN’S  BODYBUILDING

- Junior – 23 vjeç

- Master + 40  vjeç

- Seniors – 70, – 80, – 90, –100, +100 kg.

- Absolute champion

Shënim:

Federatat e Shqipërisë dhe Kosovës do ti zhvillojnë së bashku këto gara, por konkurimi i ndarë. Përballja do të jetë vetëm për kampionët absolut mbarëkombëtar në kategoritë M. Physique, Fitness Bikini, C. Bodybuilding dhe M.Bodybuilding. Nuk lejohet garim në dy kategori.

Sportistët më të mirë do të jenë pjestarë të kombëtares për në garat ndërkombëtare:

14-16 Tetor Diamond Cup NMKD

21-23 Tetor Diamond Cup Serbia

3-7 Nëntor  Botërori  Spanjë

12-13 Nëntor Mesdhetari Maltë

Falenderim dhe mirënjohje!

FITZONE

Ardian Balaj, Romeo Karabeci,

Klajdi Gjumsi, promotorët e zhvillimit të sportit me suplementet më cilësore dhe çmimet më konkuruese në dyqanet e Fitzone të kudo ndodhur.

Për herë të parë Kampionati Kombëtar i Shqipërisë do të ketë mbështetjen e fuqishme financiare në shpërblime nga FITZONE me shumën totale 14200 € për Kampionët Absolut të kategorive:

MEN’S  BODYBUILDING ABSOLUTE CHAMPION KOMBËTAR 4000 €.

MEN’S  CLASSIC BODYBUILDING ABSOLUTE CHAMPION KOMBËTAR 2500 €.

MEN’S PHYSIQUE ABSOLUTE CHAMPION  KOMBËTAR 1500 €

ËOMEN'S FITNESS ABSOLUTE CHAMPION KOMBËLTAR 1000 €

MEN’S  BODYBUILDING ABSOLUTE CHAMPION MBARËKOMBËTAR 2500 €.

MEN’S  CLASSIC BODYBUILDING ABSOLUTE CHAMPION. MBARËKOMBËTAR 1700 €.

MEN’S PHYSIQUE ABSOLUTE CHAMPION MBARËKOMBËTAR 1500 €

Urojmë suksese për gjithë sportistët”.

Tags:

FITNESS

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga