Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

100 milionë lekë ekstra, skuadra kryeqytetase bën gati premion për titullin kampion

Shkruar nga NEWSPORT
100 milionë lekë ekstra, skuadra kryeqytetase bën gati premion

Tirana këtë sezon po lufton “dhëmb për dhëmb” me Partizanin për titullin kampion. Aktualisht pas javës së 28-të udhëheqin bardheblutë me 50 pikë, +2 më shumë se demat.

Skuadra e Orges Shehit pavarësisht se është e përqendruar te ndeshjet  për të siguruar pikët, drejtuesit po punojnë nga krahu tjetër për të shpërblyer lojtarët dhe stafin në rast se ngrejnë lart titullin për të dytin vit radhas.

Sipas shtypit të shkruar, plot 100 milionë lekë ekstra mendohet të jetë premio e drejtuesve të Tiranës për skuadrën nëse fitojnë titullin kampion. E thënë ndryshe 2 rroga të tjera për lojatrët dhe stafin. Gjithashtu në bazë të kontratave që lojtarët kanë nënshkruar do të marrin dhe bonusin e titullit. Në këto kushte cdo lojtar që ka kontribuar në fitimin e titullit në fund të sezonit do të marrë një bonus.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga