Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

ZYRTARE/ Sherif KALLAKU i jep fund aventurës me Teutën, valixhet gati për Rumani: Faleminderit nga zemra

Shkruar nga NEWSPORT

Sherif Kallaku i ka dhënë zyrtarisht fund aventurës së tij me ekipin e Teutës. Ka qenë vetë futobllisti që e ka bërë të ditur lajmin nëpërmjet një postimi në profilin e tij në Instagram. Në postimin e bërë në InstaStory, Kallaku shkruan: Faleminderit nga zemra Teuta.

25-vjeçari do të niset drejt Rumanisë ku do të luaj me e kipin e Sepsi. Neësport kshte bërë të ditur lajmin para një jave dhe sot konfirmohet nga vetë futbollisti.

Eksperienca e madhe në kampionatin shqiptar dhe cilësitë në repartin e mesit të fushës e kanë bërë Kallakun një nga lojtarët më të spikatur. Pritet me interes të shihet se si do të vijojë aventura e tij në Rumani, ndërsa këtë edicion futbollistik ishte pjesë e Teutës. Me “Djemtë e Detit” u aktivizua në 20 ndeshje duke arritur të shënojë edhe 6 gola.

Mesfushori ka provuar edhe herë tjetër të luajë jashtë vendit duke u aktivizuar me Lokomotivën e Zagrebit. Mungesa e hapësirave në formacionin titullar, bënë që Kallaku të rikthehej sërish në Superiore duke treguar potencialin e tij.

[caption id="attachment_695780" align="alignnone" width="470"]Sherif Kallaku Sherif Kallaku[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga