Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

ZYRTARE/ Leo Messi është lojtari më i ri i Inter Miami

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Leo Messi është lojtari më i ri i Inter Miami
Vjen zyrtarizimi më i pritur në futboll. Leo Messi është prezantuar nga klubi i Inter Miami si futbollisti më i ri i tyre nëpërmjet një postimi në rrjetin social Instagram. Padyshim ky mbetet transferimi më i bujshëm i kësaj merkatoje. Leo Messi vendosi të mbyllte aventurën e tij me Paris Saint-Germian dhe t’i bashkohet klubit ku është president David Beckham. Kujtojmë që Messi kishte oferta dhe Barcelona dhe Al Hilal, por 7-herë fituesi i “Topit të Artë” vendosi të provonte një aventurë krejtësisht të re në SHBA.  
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Inter Miami CF (@intermiamicf)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga