Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

ZYRTARE/ Kukësi gjen zëvendësuesin e Çelës, Bledar Devolli merr “frenat” e verilindorëve

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Kukësi gjen zëvendësuesin e Çelës, Bledar
Kukësi ka gjetur menjëherë zëvendësuesin e Emiliano Çelës. Bledar Devolli do të jetë timonieri më i ri i verilindorëve. Lajmin e ka bërë të ditur klubi nëpërmjet një posstimi në rrjetet sociale, ku u urojnë suksese trajnerit të ri në krye të skuadrës. Gjirokastriti është një emër i njohur, pais në të kaluarën ka drejtuar Dinamon. “Njoftim Bledar Devolli do jete trajneri i ri i ekipit! I urojme suksese trajnerit!”, thuhet në postim. Kujtojmë se  Emiliano Çela dha dorëheqjen ditën e sotme, ndërsa në krye të Kukësit luajti 3 ndeshje , ku nuk ia doli të merrte asnjë pikë.  Momentalisht Kukësi mban vendin e fundit në tabelën e klasifikimit me 19 pikë pas 24 javësh. Verilindorët ia kanë dalë të shënojnë 23 gola dhe të pësojnë 38-të.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by FK Kukësi (@fkkukesialbania)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga