Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

ZYRTARE/ Kombëtarja shqiptare luan “derbin ballkanas” në një miqësore

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Kombëtarja shqiptare luan “derbin ballkanas” në

Shqipëria po bëhet gati për të luajtur ndeshjet e shtatorit. Dy ndeshje mjaft të rëndësishme pasi i luajmë kundër ekipeve që janë pretendete për të shkuar në europian.

Por një njoftim nga Kombëtarja e Bullgarisë është postuar në faqen zyrtare të Federatës se Futbollit të shtetit ballkanas. Bullgarët kanë njoftuar se me datë 17 tetor 2023 do të luajnë një miqësore edhe kundër Kombëtares sonë.

Ndeshja midis kuqezinjve të Sylvinhos dhe Bullgarisë do të luhet në Tiranë, në stadiumin “Air Albania”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga