Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

ZYRTARE/ Jude Bellingham fiton çmimin ‘KOPA’, shpallet ‘Lojtari i Ri Më i Mirë’

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Jude Bellingham fiton çmimin ‘KOPA’, shpallet
Jude Bellingham është zyrtarisht talenti më i mirë në botë. Mesfushori i Real Madrid ka fituar çmimin ‘KOPA’ që jepet për futbollistin e ri më të mirë në botë në ceremoninë e ‘Topit të Artë’, dhënë nga ‘France Football’. Supertalenti anglez shkëlqeu me Dortmundin sezonin e shkuar ndërsa këtë sezon është padyshim lojtari më në formë në botë ku ka shënuar 13 gola në po kaq ndeshje. Bellingham arriti të mposhte konkurrencën e rivalëve, Jamal Musiala I Bayern Munchen dhe Gavi i Barcelonës.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga