Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

ZYRTARE/ Hap i madh për Indrit Tucin, sulmuesi i bashkohet yllit të Kombëtares

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Hap i madh për Indrit Tucin, sulmuesi i bashkohet yllit të

Indrit Tuci ka bërë një hap të madh në karrierën e tij. Sulmuesi shqiptar është transferuar tek Sparta e Pragës, duke u bashkuar kështu me Qazim Laçin.

Tuci vendosi të mbyllte aventurën e tij me Lokomotivën e Zagrebit, për t’u transferuar në Çeki. Paraqitjet e 23-vjeçarit këtë sezon kanë qenë fantastike, duke marrë kështu vëmendjen e disa klubeve, por janë pikërisht çekët ata që e kanë bindur për t’iu bashkuar.

Me Lokomotivën këtë sezon, Tuci ka zhvilluar 18 ndeshje, teksa ka shënuar 6 gola dhe ka asistuar 3. Kujtojmë që bomberi ka qenë pjesë e Shpresave, me të cilët ka zhvilluar 7 ndeshje dhe ka gjetur një herë rrugën e rrjetës.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga