Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Zgjedhja e Armand DUKËS në KE-në e UEFA-s, kryeministri RAMA e uron publikisht

Shkruar nga NEWSPORT
Zgjedhja e Armand DUKËS në KE-në e UEFA-s, kryeministri RAMA e

Edi Rama ndodhet në Korça ku po bëhet edhe ceremonia e përzgjedhjes së stadiumit të Korçës, i cili u lançua në janar të këtij viti. Gjatë fjalës së tij para nisjes së prezantimeve, kryeministri shfrytëzoi mundësinë për të uruar publikisht edhe presidentin e FSHF-së, Armand Duka për rizgjedhjen për herë të dytë si anëtar i Komietit Ekzekutiv në UEFA.

Kryeministri gjithashtu theksoi se mbështet ambiciet e FSHF-së për të mundësuar kampionatin europian të të rinjve të organizuar nga UEGA. FSHF-ja ka aplikuar për këtë prohekt gjigand dhe pret vendimin e UEFA-s.

 “Po shfrytëzoj këtë moment për të uruar presidentin e FSHF-së, Armand Duka për zgjedhjen e tij për heë të dytë në Komitetin Ekzekutiv të UEFA-s. Nuk është e rastit dhe është nder për Shqipërinë që të jetë pjesë e vendimarrjes në qeverinë e futbollit.

 “Ky është një projekt gjigand dhe ndaj duhet të jemi gati për të në 2025”, përfundoi Rama.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga