Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Zekic me “dhimbje koke”, te Partizani e nisin me “pengesa”

Shkruar nga NEWSPORT
Zekic me “dhimbje koke”, te Partizani e nisin me

Partizani arriti të fitonte titullin në Abissnet Superiore, por festa në kampin e kuq zgjati shumë pak. Tashmë ata duhet të bëhen gati për kualifikueset e Champions League ku i pret Bate Borisov. Trajneri i ri Zekic ka shumë dilema.

Për sa i përket mbrojtjes është një dilemë në vete e cila duket se fut uji. Aktualisht kampionët kanë 4 mbrojtësa qendrë, por duket se nuk do të mjaftohen me kaq dhe kanëhedhur sytë nga merkato. Ndërsa një tjetër problem që tekniku ka është futbollisti Matondo.

Kongolezi ishte një nga më të mirët në fushë për sezonin që lam pas por ai nuk është paraqitur në stërvitje. Kjo gjë bën që tekniku të jetë me dhimbje koke pasi mesfushori është një futbollist i nevojshëm.

Një tjetër problem është sulmi  i cili duket pa shënjestër. Edhe pse me afrimin e Grezdës të kuqtë duket vuajnë sërish nga sëmundja e shënimit të golit. Kjo gjë është vënë re edhe në stërvitjen e këtyre ditëve që kroati ka zhvilluar.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga