Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Zbulohen dy çiftet e para në raundin e 1/16-ave në Kupën e Botës

Shkruar nga NEWSPORT
Zbulohen dy çiftet e para në raundin e 1/16-ave në Kupën e

Janë mbyllur llogaritë në dy grupet e para të Botërorit të Katarit. Dy ndeshjet e pasdites vendosën verdiktet e Grupit A ku Holanda e mbylli si kryesuese pas fitores 2-0 ndaj vendasve të Katarit. Në ndeshjen tjetër, Senegali triumfoi 1-2 me Ekuadorin dhe merr vendin e dytë në grup.

Në mbrëmje u luajtën edhe dy ndeshjet e fundit të Grupit B ku Anglia mposhti bindshëm Uellsin 3-0 ndërsa SHBA u mjaftua me golin e Pulisic për të kaluar më tej si forca e dytë e grupit.

Me katër ekipet e dala nga grupet, automatikisht mësohen edhe dy çiftet e para për raundin e 1/16-ave. Holanda do të përballet me SHBA më 3 dhjetor në orën 16:00 ndërsa Anglia sfidon Senegalin një ditë më pas në orën 20:00.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga