Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VLLAZNIA “sakatohet” nga kartonët, SEDLOSKI pa dy titullar ndaj KUKËSIT

Shkruar nga NEWSPORT
VLLAZNIA “sakatohet” nga kartonët, SEDLOSKI pa dy titullar ndaj

Vllaznia arriti të rikthehej te fitorja në kampionët e cila i mungonte prej 6 javësh. Goce Sedloski debutoi kështu me 3 pikë në stolin e shkodranëve. Tashmë kuqeblutë janë vetëm 1 pikë larg vendit të tretë që mbahen nga Egnatia.

Por fitorja me shijakasit ka lënë me pasoja shkodranët. Në transfertën e Kukësit do të udhëtojnë pa 2 titullarë. Erdenis Gurishta dhe Esin Hakaj janë ndërshkuar të dy me kartonë të verdhë ndaj Erzenit dhe kanë plotësuar numrin 4 të tyre.

Dy mungesa shumë me “peshë” për Sedloskin, i cili duhet të bëjë llogaritë pa shërbimet e tyre. Por në Shkodër shpresojnë se për duelin e të dielës të rikthehet Smajli, i cili ka hedhur prapa krahëve dëmtimin dhe pritet t’i bashkohet skuadrës në stërvitje.

Kujtojmë se Kukësi-Vllaznia është e vlefshme për javën e 29-të të Abissnet Superiore, sfidë që do të luhet në “Kukës Arena” ditën e diel, duke nisur që nga ora 15:00.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga