Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Vllaznia është favorite por bilanci flet dukshëm për durrsakët

Shkruar nga NEWSPORT
Vllaznia është favorite por bilanci flet dukshëm për

Ndeshja e sotme e orës 17:45 mes Teutës dhe Vllaznisë në Niko Dovana përplas dy skuadra që futen në fushë me synimin për 3 pikët. Vllaznia shihet si favorite për të dalë me tre pikë nga Durrësi, kjo edhe për situatën ku ndodhen dy klubet këtë sezon. Por, nëse shohim nga bilanci i përgjithshëm, Teuta ka një rekord pozitiv përballë shkodranëve në 24 vitet e fundit.

Në 81 ndeshje që nga viti 1998, durrsakët kanë dalë fitues 37 herë kundrejt 27 të Vllaznisë. 17 ndeshjet e tjera kanë përfunduar në barazim. Megjithatë fitorja e fundit e Teutës daton në 28 gusht 2021 me rezultat 3-0 kur Teuta sapo kishte fituar kampionatin.

Fitroja e fundit e shkodranëve ishte këtë vit në 13 shkurt kur fituan 4-2 në Loro Boriçi. Ndeshja e fundit mes dy ekipeve përfundoi në barazim 1-1 në 17 prill të këtij viti.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga