Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Vlerësim maksimal për derbin Partizani – Dinamo, mësoni arbitrat e supersfidës

Shkruar nga NEWSPORT
Vlerësim maksimal për derbin Partizani – Dinamo, mësoni

Partizani dhe Dinamo do të përballen ditën e nesërme në orën 17:00 në ‘Arenën e Demave’ për të luajtur ndeshjen e javës së 14-të të Superiores. Një derbi që garanton gjithmonë emocione të veçanta dhe të dy ekipet kërkojnë objektivat e tyre.

Sektori i Arbitrave pranë FSHF e ka vlerësuar maksimalisht këtë sfidë në përzgjedhjen e ekipit gjykues. Neësport.al mëson se arbitri kryesor do të jetë ndërkombëtari Enea Jorgji i ndihmuar nga Ridigert Çokaj dhe Nertil Bregasi, ndërsa i katërt do të jetë Daniel Vrapi. Në dhomën e VAR do të ulet Florian Lata me asistent Xhulio Manin.

Arbitër kryesor: Enea Jorgji (Elbasan)

Asistent 1: Ridiger Çokaj (Lezhë)

Asistent 2: Nertil Bregasi (Tiranë)

Arbitër i 4: Daniel Vrapi (Tiranë)

VAR: Florjan Lata (Durrës)

AVAR: Xhuljo Mani (Tiranë)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga