Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Vllaznia gati për aventurën europiane, ekipi rikthehet në Shkodër

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Vllaznia gati për aventurën europiane, ekipi rikthehet në
Ekipi i Vllaznisë ka patur shumë largime në këtë fillim merkatoje verore, por dhe afrime interesante. Shkodranët janë marrë me merkaton gjatë kohës kur ishin në Medjugorje për përgatitjet e sezonit të ri, por tashmë ata kthehen në Shqipëri. Klubi kuqeblu është rikthyer në Shkodër duke i dhënë fund përgatitjeve dyjavore në Medjugorje. Të besuarit e Memellit tashmë janë në qytetin verior dhe do i japin dorën e fundit përgatitjeve të tyre. Vllaznia ka dhe 1 javë kohë për tu përgatitur për aventurën europiane ku do të luajë kundër ekipit të Linfield ndeshjen e parë me 13 korrik (në transfertë) dhe më pas të kthimit me 20 po të këtij muaj. Ekipi nga Irlanda e Veriut është një sfidë e vështirë, por nuk mungon optimizmi në kampin kuqeblu.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga