Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Vangjel Zguro “çmend” maqedonasit, feston me shqiponjë përpara “Komitët”

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Vangjel Zguro “çmend” maqedonasit, feston me

Struga ka marrë 3 pikë të vyera në transfertën e Shkupit kundër Vardarit. 1 me 3 ishte rezultati përfundimtar i ndeshjes. Rrjetën e parë e zhbllokoi Vangjel Zguro me penallti në minutën e 6’.

Festimi ishte i veçantë, pasi Zguro festoi me shqiponjë në nder të 28 Nëntorit siç tregon Struga në rrjetet sociale. Dhe pse Vardari njihet për tifozët e zjarrtë “Komitët”, kjo nuk e ka penguar aspak Zguron të përshëndesë në këtë mënyrë.

Golat e tjerë për Strugën u shënuan nga Tairi dhe Compaore, ndërsa për të ngushtuar në 1 me 2 mendoi përkohësisht Milosavic.

(VIDEO E GOLIT DHE FESTIMIT)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga