Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ United përmbyset në "frymën" e fundit, Interi i "falet" Lautaros. Bayern dhe Real bëjnë detyrën (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ United përmbyset në "frymën" e fundit, Interi i

Janë mbyllur edhe 6 sfidat e darkës së Champions League. Ndeshje mjaft interesante dhe me gola. Në gjashtë ndeshjet e mbrëmjes janë shënuar 16 gola.

Bayerni fitoi me vështirësi në fundin e ndeshjes përballë Galatasaray me rezultatin 2-1 duke iu falur dopietës së Kane. Arsenal fitoi pa probleme 2-0 përballë Sevillas. Ndërkohë Reali likuidoi Bragën me rezultatin e pastër 3-0. Interi iu fal penalltisë së Lautaros dhe triufmoi në transfertë 0-1 kundër Salzburg. Ndërsa Manchester United u mposht 4-3 nga Copenhagen në mënyrë surprizuese. Në ndeshjen tjetër PSV mposhti minimalisht Lens me rezultatin 1-0.

ARSENAL 2-0 SEVILLA (Trossard 29', Saka 64')

FORMACIONET ZYRTARE:

ARSENAL: Raya, Tomiyasu, Gabriel, Saliba, White, Jorginho, Havertz, Rice, Martinelli, Trossard, Saka. Trajner: Mikel Arteta

SEVILLA: Dmitrovic, Sanchez, Bade, Gudelj, Salas, Fernando, Jorda, Sow, Pedrosa, Lamela, En Nesyri. Trajner: Diego Alonso

BAYERN 2-1 GALATASARAY (Kane 80', 86' / Bakambu 90+3')

FORMACIONET ZYRTARE:

BAYERN: Neuer, Davies, Kim, Upamecano, Mazraoui, Kimmich, Goretzka, Musiala, Coman, Sane, Kane. Trajner: Thomas Thuchel

GALATASARAY: Muslera, Boey, Sanchez, Bardakci, Angelino, Ayhan, Torreira, Ziyech, Akturkoglu, Zaha, Icardi. Trajner: Okan Buruk

COPENHAGEN 4-3 MANCHESTER UNITED (Elyounoussi 45', Goncalves 45+9, Lerager 83', Bardghji 87' / Hojlund 2', 28', Fernandes 69')

FORMACIONET ZYRTARE:

COPENHAGEN: Grabara, Jelert, Diks, Vavro, Ankersen, Falk, Goncalves, Falk, Lerager, Achouri, Claesson, Elyounoussi. Trajner: Jacob Neestrup

MANCHESTER UNITED: Onana, Wan Bissaka, Maguire, Evans, Dalot, Eriksen, McTominay, Garnacho, Fernandes, Rashford, Hojlund. Trajner: Erik ten Hag

PSV 1-0 LENS (De Jong 12')

FORMACIONET ZYRTARE:

PSV: Benitez, Dest, Boscagli, Ramalho, Teze, Veerman, Schouten, Til, Lozano, Bakayoko, De Jong. Trajner: Peter Bosz

LENS: Samba, Danso, Gradit, Medina, Machado, Mendy, Abdul Samed, Frankowski, Sotoca, Wahi, Thomasson. Trajner: Franck Haise

REAL MADRID 3-0 BRAGA (Diaz 27', Vinicius 58', Rodrygo 61')

FORMACIONET ZYRTARE:

REAL MADRID: Kepa, Vazquez, Rudiger, Nacho, Mendy, Kroos, Camavinga, Valverde, Diaz, Rodrygo, Vinicius. Trajner: Carlo Ancelotti

BRAGA: Matheus, Borja, Niakate, Fonte, Gomez, Moutinho, Vitor Carvalho, Zalazar Martinez, Bruma, Djalo, Horta. Trajner: Artur Jorge

SALZBURG 0-1 INTER (Lautaro 85')

FORMACIONET ZYRTARE:

SALZBURG: Schlager, Ulmer, Pavlovic, Baldo, Dedic, Sucic, Bidstrup, Capaldo, Gloukh, Konate, Simic. Trajner: Gerhard Struber

INTER: Sommer, Bisseck, Acerbi, Bastoni, Darmian, Fratessi, Calhanoglu, Mkhitaryan, Carlos Augusto, Sanchez, Thuram. Trajner: Simone Inzaghi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga