Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Tifozat Kuq e Zi “e djegin” për 19-vjetorin e themelimit, festë e madhe në Krujë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Tifozat Kuq e Zi “e djegin” për 19-vjetorin e

Tifozat Kuq e Zi festojnë sot 19-vjetorin e themelimit të tyre. Grupimi lindi në vitin 2003 nga tifozët besnikë të Kombëtares, Valentin Muhaxheri nga Peja, Anton Berishaj nga Tuzi, Artor Behluli e Burim Hana nga Prishtina, si dhe Faruk Halimi nga Shkupi. Me kalimin e kohës, ky grupim u bë më i madhi në trojet shqiptare me shumë tifogrupe të tjera nga trojet shqiptare.

Ditëlindja u festua sot në qytetin historik të Krujës me një show spektakolar ku u ndez i gjithë vendi. Atmosferë elektrizuese nën bustin e heroit kombëtar Skënderbeu, një atmosferë që Tifozat Kuq e Zi janë mësuar ta japin çdo ndeshje në tribunë duke mbështetur kombëtaren shqiptare.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga