Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Teuta dhe Kukësi ndahen në "paqe", nuk ka gol në "Niko Dovana"

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Teuta dhe Kukësi ndahen në "paqe", nuk ka gol në

Abissnet Superiore, java e 6-të

TEUTA – KUKËSI 0 – 0

Ndeshja midis Teutës dhe Kukësit është mbyllur në barazim. Sfida në kuadër të javës së 6-të të Superiores u mbyll 0-0.

Një sfidë me ritëm, por pa arritur që të shënohej të paktën një gol. Kështu durrsakët dhe verilindorët ndajnë nga 1 pikë.

Kukësi kalon në vendin e parafundit në kuotën e 4 pikëve duke parakaluar Dinamon. Teksa Teuta me 1 pikë më shumë se Kukësi rënditen në vendin e 8-të të klasifikimit.

Stadiumi: “Niko Dovana”

Arbitër: Klodian Shahini

Formacionet zyrtare:

Teuta: Vata, Kruja, Qaqi, Jazxhi, Gjinollari, Kotobelli, Daja, Beqja, Fili, Arifi, Daci. Trajner: Edi Martini

Kukësi: Tafas, Lamçe, Lala, Zhongo, Reçi, Momoh, Mbarak, Hasaj, Basha, Salami, Beshiraj. Trajner: Stavri Nica

Komenti minutë pas minute:

70' Salami afer nje supergoli, por topi shkon ngjitur me porten

56' Teuta shënon golin e avantazhit, por VAR "ngrin" buzëqeshjen e durrsakëve

-Starton pjesa e dyte.

-Perfundon pjesa e pare e ndeshjes Teuta - Kukesi.

24' Kukesi kerkon golin nga goditja e denimit, por portieri Vata tregohet i vemendshem

13' Daci tenton golin, por topi prek vetem rrjeten e jashtme

11' Teuta provon, Tafas shfaqet protagonist

1’- Në “Niko Dovana” luhet vetëm për 3 pikët, starton sfida mes Teutës dhe Kukësit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga