Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Super Dembele kualifikon Barçën në gjysmëfinale, në pritje për një tjetër “El Clasico”

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Super Dembele kualifikon Barçën në gjysmëfinale,

Barcelona 1-0 Real Sociedad

(Dembele 52')

Copa del Rey

Cerekfinale

Stadiumi: Camp Nou

Formacionet Zyrtare:

Barcelona (4-3-3): Ter-Stegen; Kounde, Araujo, Christensen, Balde; De Jong, Busquets, Pedri; Dembele, Lewandowski, Gavi. Trajner: Xavi Hernandez

Real Sociedad (4-1-4-1): Remiro; Elustondo, Zubeldia, Le Normand, Rico; Zubimendi; Kubo, Mendez, Marin, Oyarzabal; Sorloth. Trajner: Imanol Alguacil Barrenetxea

Ndeshja: Barcelona ia ka dalë të mposhtë Real Sociedad me rezultatin minimal 1-0. Ndeshje e dominuar nga katalanasit por me shumë vështirësi në finalizimin e aksioneve. Kartoni i kuq i miqve në pjesën e parë pritej të lehtësonte punën e blaugranave por Sociedad u mbrojtë shumë mirë.

Megjithatë, miqtë, nuk do të mund të ndalnin dot Dembelen në minutën e 52’ me francezin që do të zhbllokonte sfidën dhe t’i jepte kualifkimin ekipit të tij. Në gjysmëfinale katalanasit presin fituesin e çiftit Real Madrid – Atletico Madrid dhe mund të kemi një tjetër El Clasico pas asaj të Superkupës.

Rastet e ndeshjes:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga