Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Struga fiton sfidën e parë, Shpëtim Duro me një 'këmbë' në “Play-Off”

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Struga fiton sfidën e parë, Shpëtim Duro me një

Ekipi i Strugës ka fituar ndeshjen e parë të vlefshme për turin e 3-të të Conference League. Në Ohër shqiptarët po luajën kundër ekipit nga Luksemburgu, Hesperange.

Një ndeshje mjaft e mirë nga të besuarit e Shpëtim Duros, duke e mbyllur kështu në avantazh pjesën e parë. Ishte Besart Ibraimi në minuten e 23-të ai që shënoi golin e vetëm në pjesën e parë dhe i dha avantazhin ekipit të tij. Me fillim e pjesës së dytë miqtë gjetën menjëherë golin e parë duke shkurtuar diferencën. Por ishte përsëri Ibraimi që “preu” shpresat e kundërshtarit me një gol përsëri me 11-metërsh në minutën e 77-të.

Ndeshja përfundoi 3-1, një rezultat mjaft pozitiv dhe bën që Struga të shkojë në transfertë mjaft e sigurt.

Goli i tretë i Strugës (Ibraimi)

Goli i parë i Hesperange

Goli i dytë i Strugës (Ibraimi)

Goli i parë i Strugës (Ibraimi)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga