Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Spalletti gjunjëzon "Zonjën", Napoli fiton me manita dhe "fluturon" +10 në krye

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Spalletti gjunjëzon "Zonjën", Napoli fiton me manita

Napoli 5-1 Juventus

(Osimhen 14', 65', Kvaratskhelia 39', Rrahmani 55', Elmas 72'/ Di Maria 42')

Serie A

Java 18

Stadiumi: Maradona

Gjyqtar: Daniele Doveri

Formacionet Zyrtare:

NAPOLI (4-3-3): Meret; Di Lorenzo, Kim, Rrahmani, Mario Rui; Anguissa, Lobotka, Zielinski; Politano, Osimhen, Kvaratskhelia. Trajneri: Luciano Spalletti

JUVENTUS: (3-5-1-1): Szczesny; Danilo, Bremer, Alex Sandro; Chiesa, McKennie, Locatelli, Rabiot, Kostic; Di Maria; Milik. Trajneri: Massimiliano Allegri

Rastet e ndeshjes:

72' Dorezohet Juventusi, Elmas shenon te pestin

65' Gjunjezohet Juventus, Napoli shenon te katertin

55' Amiiirr Rrahmaniiii, supergol nga dardani

42' Rihap ndeshjen Di Maria, Juventus gjen golin e pare

39' Kvaradona le shenjen e tij

14' Zhbllokohet ndeshja, Osimhen shenon per Napolin

1' Fillon ndeshja, ekipet kerkojne fitoren

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga