Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Skënderbeu e Dinamo bëjnë detyrën, Flamurtari i thotë "lamtumirë" titullit. Kategoria e Parë mbyll javën e 23-të

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Skënderbeu e Dinamo bëjnë detyrën, Flamurtari i

Kategoria e Parë, java e 23-të

Kategoria e Parë mbylli javën e 23-të me ndeshejt që u luajtën sot në orën 15:00. Skënderbeu dhe Dinamo bënë detyrën duke marrë fitore përballë Korabit dhe Besës dhe vazhdojnë garën e ngushtë për titullin. Nga gara ka dalë Flamurtari që u ndal në barazim pa gola me Burrelin dhe shkon -4 dhe -5 nga Dinamo e Skënderbeu.

Fitore shumë të rëndësishme kanë marrë edhe Luzi me Turbinën teksa mposhtën në transfertë 0-1 Besëlidhjen dhe Orikun. Kavajasit futen në zonën Play-Off ndërsa Cërrikasit afrohen me zonën Play-Out. Pa gola u mbyll ndeshja Tomori – Apolonia.

SKËNDERBEU – KORABI 2-0 (Temitope 3', 48')

SKËNDERBEU (4-3-3): Ruçi; Idrizaj, Dwumfour, Prençi, Zenullari; Moraes, Alii, Liço; Lika, Sumaila, Temitope. Trajner: Ivan Gvozdenovic

KORABI (4-3-3): Qyrani; Selmani, Lila, Lala, Paplekaj; Joti, Mziu, Tabaku; Demaj, Beshiraj, Dragoj. Trajner: Shpend Kumbarçe

 

BESËLIDHJA – LUZI 0-1 (Hima 74')

BESËLIDHJA (4-4-2): Kodra; Bruka, Dibra, De Jesus, Alcani; Jaku, Marku, Hepaj, Përgjoni; Daija, Shehu. Trajner: Alert Alcani

LUZI 2008 (4-2-3-1): Mati; Hoxha, Xhika, Teqja, Zeqiraj; Hima, Gjinaj; Koka, Treni, Tabaku; Çuçka. Trajner: Bledi Kadiu

TOMORI – APOLONIA 0-0

TOMORI (4-2-3-1): Boyé; Hida, Shaqe, Kasmollari, Çaço; Fejzaj, Deliu; Alinani, Laëal, Emini; Dushku. Trajner: Klodian Arbëri

APOLONIA (4-3-3): Harizaj; Chukwunonso, Ndubuisi, Repaj, Asllanaj; Orelesi, Shanaj, Hebeja; E. Gjata, Omeri, Umejiego. Trajner: Veljko Dovedan

BURRELI – FLAMURTARI 0-0

BURRELI (4-4-2): Çili; Hasa, Dedgjonaj, Wagner, Kastrati; Stana, Joel, Koleci, Silva; Kurbneshi, Farruku. Trajner: Dorjan Bubeqi

FLAMURTARI (4-3-3): Kuka; Bylykbashi, Qarri, Disha, Beqja; Luisinho, Ramadani, Mensah; Igor, Jonatan, Pedro; Trajner: Diego Longo

DINAMO-BESA 1-0 (P. Bardhi 37')

DINAMO (4-2-3-1): Crosta; Allmuça, Dickson, Imami, Vokrri; Mija, Daja; Bardhi, Karamba, Danaj; T. Marku. Trajner: Dritan Mehmeti

BESA: Adbullahu, Kapo, Reci, Osma, Hoxha, Bali, Veriu, Sulovari, Ntepe, Dalipi, Kuka. Trajner: Gugash Magani.

 

ORIKU – TURBINA 0-1 (Ahanonu 52')

ORIKUMI (4-2-3-1): Muho; Gjoka, Jeffersom, Carvalho, Zholi; Deliaj, Kasaj; Dalanaj, Malko, Barbosa; Batista. Trajner: Arlind Rustemi

TURBINA (4-3-3): Rroku; Neziri, Daci, Zaimi, Musaj; Balla, Isha, Murrja; Zani, Metani, Franklin. Trajner: Alfred Allamani

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga