Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Shumë zhurmë për asgjë, Anglia dhe SHBA e mbyllin nën "fërshëllimat" e tifozëve

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Shumë zhurmë për asgjë, Anglia dhe SHBA e mbyllin

Angli 0-0 SHBA

Kupa e Botës Katar 2022

Grupi B

Stadiumi: Al Bayt

Formacionet Zyrtare:

ANGLIA (4-3-3) – Pickford; Trippier, Stones, Maguire, Shaw; Bellingham, Rice, Mount; Saka, Kane, Sterling. Trajner: Gareth Southgate

SHBA (4-3-3) – Turner; Dest, Zimmerman, Ream, Robinson; Musah, Adams, McKennie; Wrigh, Weah, Pulisic. Trajner: Gregg Berhalter

Komenti minutë pas minute:

90+4' Mbyllet ndeshja

90+3' I vetmi rast ne pjesen e dyte dhe Kane gabon gjithçka

77' Tifozeve iu soset durimi, loja e vaket nxit fershellimat

65' Asnje rast deri tani, bie ritmi i ndeshjes

46' Nis  pjesa e dyte

45+1' Mbyllet pjesa e pare

33' Tronditet porta e Anglisë, Pulisic lëshon një "predhë" me të majtën

26' McKennie lihet i vetem ne zone dhe per pak ndeshkon anglezet, rasti me i paster i sfides

10' Aksion model i anglezeve. Tiki-taka mes Saka - Bellingham dhe Kane qe i afrohen golit me bomberin e Tottenham

1' Starton sfida

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga