Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Shijoni klasin, mbrojtësi shqiptar shënon në Kupën e Italisë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Shijoni klasin, mbrojtësi shqiptar shënon në Kupën e

Torino po luan në këto momente përballë FeralpiSalo në Kupën e Italisë. Ndeshje e vlefshme për turin 1/32. Ndeshja aktualisht është në barazimin 1-1.

Ishte ekipi i FeralpiSalo që kaloi e para në avantazh. Skuadra nga Serie C gjeti rrugën e rrjetës me anë të Di Mlofetta në minutën e 17-të.

Por vetëm 5 minuta më vonë Torino barazoi me shqiptarin Mërgim Vojvoda. Mbrojtësi që luan me përfaqësuesen dardane arriti të lëvizte mjaft mirë brenda zonës dhe të çonte topin në fund të rrjetës.

Vojvoda mbetet një titullar i padiskutueshëm dhe një pikë kyçe për ekipin torinez.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga