Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Sfidën e vendos goli i pjesës së parë, Skënderbeu mposht Kukësin dhe largohet nga “zona e ftohtë”

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Sfidën e vendos goli i pjesës së parë,

Skënderbeu 1-0 Kukësi (Rashica 5')

Skënderbeu dhe Kukësi kanë zhvilluar ditën e sotme ndeshjen e vlefshme për javën e 23-të të “Abissnet Superiore”. Sfida që u zhvillua në Korçë, përfundoi me fitoren minimale 1-0, të vendasve. Golin e vetëm të kësaj sfide e shënoi Ermir Rashica në minutën e 5’.

Me këtë fitore Skënderbeu mbetet në vendin e shtatë, por tashmë në kuotën e 28 pikëve, po aq sa Laçi i vendit të gjashtë, duke u larguar kështu nga zona e ftohtë e renditjes. Në krahun tjetër, Kukësi mbetet në fundin e tabelës në kuotën e 19 pikëve.

Kategoria Superiore: Java e 23-të

Stadiumi: Skënderbeu

Arbitër: Albert Doda

FORMACIONET ZYRTARE:

SKËNDERBEU: Alia, Ramos, Prençi, Rabiu, Lika, Liço, Rashica, Gerco, Frenklin, Dumfur, Shaqe. Trajner: Ivan Gvozdenoviç

KUKËSI: Tafas, Murati, Lamçe, Lleshi, Dragoshi, Beshiraj, Zenunaj, Salami, Lala, Fejzaj, Da Mota. Trajner: Emiljano Çela

Rastet e ndeshjes: 

90+7' Mbyllet sfida.

93' Kukësi shtyn përpara në kërkim të golit të barazimit. (VIDEO)

46' Starton pjesa e dytë e ndeshjes.

45+3' Mjafton goli i Rashicës, Skënderbeu mbyll në avantazh pjesën e parë ndaj Kukësit.

5' GOOOOL! Rashica kalon Skënderbeun në avantazh. (VIDEO)

4' Gërco rrezikon portën e Kukësit, Tafas bën heroin. (VIDEO)

1' Starton sfida në Korçë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga