Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Roma konfirmohet “makth” i Feyenoord në Europë, hollandezët eleminohen përmes penalltive

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Roma konfirmohet “makth” i Feyenoord në Europë,

Roma është konfirmuar makth i Feyenord në Europë. Verdhekuqtë kanë fituar 4 me 2 përmes penalltive, në sfidën e vlefshme për turin e 1/16 të Europa League.

Ndeshja përfundoi 1 me 1 në kohën e rregullt dhe në “extra-time”. Rezultati 2 me 2 në Hollandë, bëri që ky takim të kishte nevojë për penalltitë, që panë më të saktë Romën.

Roma e ka të tretin vit radhazi, që ia bën “makth” Europën klubit të Feyenoord. Kjo pasi në vitin 2022 fituan finalen e Conference League në “Air Albania”. Vitin e kaluar i skualifikuan nga Europa League në turin çerekfinal.

De Rossi ndërkohë vazhdon të paraqitet mirë me Romën. Ky kualifikim tregon dhe njëherë harmoninë e ndërtuar në skuadër pas ikjes së Mourinhos.

Penalltitë: (VIDEO)

Golat e shënuar: (VIDEO)

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga